Uvjerljivi Talijani, slavili i Nijemci

Ivana Jurica • ponedjeljak, 18.07.2011.

Pobjedama su Svjetsko prvenstvo u Šangaju, u skupini D, otvorile i Njemačka i Italija. Nijemci su s 9:7 pobijedili Amerikance, dok je momčad s Apeninskog poluotoka bila bolja od Južnoafričke Republike rezultatom 17:1.

SAD – Njemačka 7:9 (0:4, 2:2, 4:1, 1:2)

Šangaj, SP, Skupina D, 1. kolo

SAD: Moses, Varellas 1, Hudnut 1, Powers, Wright 1, Alexander, Beaubien 1, Azevedo 2, Bailey, Hutten 1, Smith, Buckner, Stevens, trener: Terry Schroeder.

Njemačka: Tchigir, Naroska, Schroedter, Real, Stamm, Politze 1, Bukowski, Schueler 2, Kreuzmann 2, Oeler 3, Schlotterbeck 1, Eidner, Kong, trener: Hagen Stamm.

Suci: Mario Brguljan (Crna Gora) i Georgios Stavridis (Grčka)

Odlično su u susret ušli Nijemci. Već nakon prve četvrtine imali su prednost od četiri gola razlike. Oeler, Schlotterbeck, Politze i Schueler pogađali su mrežu Amerikanaca koji su do prvog gola stigli tek u 13. minuti susreta. Za 1:5 zabio je Varellas.

S četiri gola prednost Nijemci su ušli u drugo poluvrijeme (2:6). No, bude se tada Amerikanci. Serijom 3:0, golovima Azeveda, Huttena i Hudnuta, dolaze na 5:6 sredinom treće četvrtine. Do kraja četvrtine po jedan gol na svakoj strani, pa se u zadnju četvrtinu ulazi rezultatom 7:6 za Nijemce.

Novim golom Oelera Nijemci vode dva gola razlike. Beaubien smanjuje na 7:8, ali Kreuzmann pogađa za 7:9, konačan rezultat utakmice.

Italija – Južnoafrička Republika 17:1 (5:0, 3:0, 5:0, 4:1)

Italija: Tempesti, Perez 2, Gitto, Figlioli 1, Giorgetti 3, Felugo, Figari 1, Gallo 2, Presciutti 2, Fiorentini 1, Aicardi 1, Deserti 4, Pastorino, trener: Alessandro Campagna.

Južnoafrička Republika: Belcher, McCarthy, Wingate Pearse, Bohata, Manson, J. R Kyte 1, G. J. Kyte, Bell, Samuel, Stewart, Kajee, Molyneux, Kemp, trener: Brad Rowe.

Suci: Alan Balfanbayev (Kazahstan) i Juan Menendez (Kuba)

Drugi susret ove skupine bilo je lišen bilo kakvih neizvjesnosti. Južnoafrikanci su uspjeli postići tek jedan gol Talijanima. I to tek u 27. minuti susreta.

Aicardi je otvorio seriju, a na kraju prve četvrtine na semaforu je svjetlilo 5:0. U drugoj četvrtini još tri talijanska gola za ukupnih 8:0 na poluvremenu. Novih pet golova u trećoj dionici igre, a seriju golova Campagnine momčadi prekinuo je Jason Ray Kyte počasnim golom za svoju reprezentaciju šest minuta prije kraja utakmice.

Do konačnih 17:1 Talijane su vodili Deserti s četiri, odnosno Giorgetti s tri gola, a gotovo svi talijanski igrači upisali su se u strijelce.

U drugom kolu Južnoafrička Republika igra s Njemačkom, a SAD s Italijom. Utakmice su na rasporedu u srijedu.