Četvrtfinale u džepu kolo prije kraja

Maja Giljanović • utorak, 10.08.2010.

Hrvatska je juniorska reprezentacija kolo prije kraja u Skupini D osigurala izravan plasman u četvrtfinale na Europskom prvenstvu u Stuttgartu, nakon 15:7 protiv Turske igrači Hrvoja Hrestaka predvođeni četverostrukim strijelcem Denijem Šarićem Nijemce su pobijedili 12 golova razlike.

I prije utakmice protiv najslabijeg protivnika u Skupini D Gruzije izbornika Revaza Čomakidzea hrvatska je juniorska reprezentacija osigurala izravni plasman u četvrtfinale Europskog prvenstva u Stuttgartu.

Igrači Hrvoja Hrestaka utakmicu protiv Njemačke su otvorili za nijansu čvršće nego utakmicu protiv Turaka u prvom kolu koju su nakon 3:2 na poluvremenu na koncu dobili 15:7.

Predvođena četverostrukim strijelcem Denijem Šarićem (Ivo Aličić je postigao gol manje, dvaput su se u strijelce upisali Belamarić i Miloš, jednu loptu su iza njemačkog golmana poslali i Čalić, Macan, Visković i Vukičević, a Ivan Marcelić je upisao 10 obrana) Hrvatska je vodila 3:1 u prvoj i 4:2 u drugoj četvrtini, a i ovog je puta otpor protivnika slomljen u trećoj četvrtini.

Prednost je početkom drugog poluvremena narasla na +8, a mučenje za domaće igrače i navijače se nastavilo i u četvrtoj četvrtini za ukupno 17:5 pobjedu Hrvatske.

U drugoj utakmici Skupine D Turska je pobijedila Gruziju 11:2, a poput Hrvatske i u ostalim skupinama favoriti pokazuju kvalitetu. U Skupini A 100 %-tna je Italija (15:6 protiv Slovenije u drugom kolu), šest bodova u Skupini B imaju Srbija (26:3 protiv Bugarske) i Crna Gora (11:5 protiv Francuza), a u Skupini C na čelu su s četiri boda poravnate Mađarska (11:6 protiv Nizozemske) i Španjolska (11:10 protiv čvrstih Slovaka).