SP 2011. - Skupina B, 3. kolo, 17.01.2011, 17:00 h
Mađarska 36:24 Brazil
Brazil

Brazil nije zadao probleme Mađarima

Lovro Štrbinić • ponedjeljak, 17.01.2011.

U susretu trećeg kola skupine B reprezentacija Mađarske nije dopustila rukometašima Brazila da ima zada veće probleme. Naši susjedi došli su do pobjede 36:24 bez velike drame u utakmici u kojoj su veći dio posla odradili već u prvom dijelu.

Mađari su na prvenstvu startali s nekako očekivanim porazom od Islanda, a potom su uspjeli slaviti protiv Norveške, momčadi slične snage. Treće kolo donijelo je im je susret s možda i najslabijom reprezentacijom ove skupine koja je u prva dva kola kapitulirala protiv Austrije i Islanda. U samoj najavi utakmice moglo se pretpostaviti da će ovo biti jednosmjerna utakmica, a europski predstavnik se pobrinuo da se to i obistini.

Nakon što su na početku dvoboja Brazilci bili u vodstvu u 11. minuti prvi put u prednost dolaze i Mađari pogotkom Gala. S još dva vezana pogotka odlaze na 6:3, a takvo odstojanje ostaje sve do rezultata 11:8 u 21. minuti.

Uslijedila je serija pogodaka Mađara i oni dolaze do sedam pogodaka prednosti, a s tom razlikom se odlazi i na poluvrijeme (18:11). Nastavak ne donosi nikakvu bitniju promjenu i Brazilci ne uspijevaju doći na manje od pet pogodaka zaostataka, a kako je utakmica odmicala tako je i razlika bivala sve veća. U 45. minuti pogotkom iz kontre danas raspoloženog Harsanyija Mađari odlaze na deset razlike, a u jednom trenu je razlika bila i +13. Na koncu je završilo 36:24 te je Mađarska barem privremeno zasjela na drugo mjesto ove grupe.

U redovima Mađara ponajbolji je bio spomenuti Harsanyi s deset pogodaka iz 12 pokušaja, od kojih je veći dio zabio iz kontranapada. Mocsai je dodao šest pogodaka, a jedan od razloga ovako lagane pobjede je i dobar dan vratara Nandora Fazekasa koji je prikupio 18 obrana. Njegovi kolege na suprotnoj strani su kombinirano došli do tek deset obrana, a od brazilskih strijelaca najraspoloženiji je bio Leonardo Bortolini s osam pogodaka.