SP 2011. - Skupina D, 3. kolo, 17.01.2011, 20:15 h
Švedska 30:24 Južna Koreja
Južna Koreja

Šveđani prošli i Koreju

Josip Piršljin • ponedjeljak, 17.01.2011.

Švedska, domaćin Svjetskog rukometnog prvenstva, ostvarila je svoju treću pobjedu u isto toliko susreta na turniru. Večeras su bili bolji od rukometaša Južne Koreje rezultatom 30:24 i time zadržali čelnu poziciju u skupini D.

Nakon Čilea i Slovačke, večeras je u Göteborgu pala i Južna Koreja. Šveđani su vodili kroz čitav tijek utakmice, ponekad i sa sedam pogodaka prednosti. Korejci su im se uspjeli tek u nekoliko navrata približiti, ali nisu ih ugrozili. Ovom pobjedom Švedska je ostala na vrhu skupine zajedno s Poljskom, dok Južna Koreja dijeli treću poziciju s Argentinom.

Švedska je od samog starta krenula vrlo odlučno, te su igrači Staffana Olssona poveli s 2:0 i 4:1. Što je utakmica odmicala, Šveđani su povećavali svoju prednost koja se u 13. minuti povećala na 7:2 nakon pogotka Jonasa Larholma.

Domaća ekipa pet golova prednosti ponovno ima u 16. minuti kada za 9:4 zabija Dalibor Doder, a tu razliku su očuvali i do 22. minute (12:7). Ipak, nakon toga Šveđani se malo opuštaju što rukometaši Južne Koreje iskorištavaju za povratak u utakmicu.

Hyo Won Eom, Jung Geu Park i Dong Geun Yu postižu pogotke kojim smanjuju rezultat na 12:10 što prisiljava švedskog izbornika da pozove minutu odmora. Do kraja prvog poluvremena njegova ekipa nije se uspjela ozbiljnije odvojiti, na predah se otišlo s rezultatom 14:12.

Domaćin Svjetskog prvenstva u drugo poluvrijeme ušao je vrlo agresivno u namjeri da što prije prelomi utakmicu u svoju korist. Švedski igrači zabili su tri brza gola i osigurali si nešto mirniji nastavak. Korejci su u početnih desetak minuta postigli tek jedan gol, no kasnije su i oni zaigrali bolje.

Nakon 23:17 u 46. minuti reprezentacija Švedske ponovno dopušta azijskoj ekipi da im se približe. Sastav izbornika Young-Shin Choa bio je uporan, te su došli na samo tri gola zaostatka (24:21) deset minuta prije kraja i stvorili nervozu među domaćim igračima i navijačima.

Ipak, do kraja dvoboja Južna Koreja uspjela je postići tek tri zgoditka, dok su ih Šveđani zabili šest i time upisali nova dva boda. Najefikasniji u redovima domaćina bio je Jonas Källman s osam golova, dok je Korejac Yu zabio jedan manje.