SP 2011. - Skupina D, 3. kolo, 17.01.2011, 16:15 h
Slovačka 18:23 Argentina
Argentina

Argentina se potvrdila na Slovacima

Borna Rupnik • ponedjeljak, 17.01.2011.

Argentinci su nakon remija protiv Južne Koreje i tijesnog poraza od Poljaka napokon nagrađeni za dobre igre koje pružaju na Svjetskom prvenstvu u Švedskoj. Ruku su im morali stisnuti Slovaci...

Rukometna reprezentacija Argentine stigla je do svoje prve pobjede na svjetskoj smotri na europskom sjeveru, dok je Slovačka nakon dvoboja s Poljacima i Šveđanima upisala i treći uzastopni poraz.

A Tomaš i Martin Stranovsky te Petar Kukučka dobro su otvorili susret te stvorili su početnu prednost od 4:0 da bi u 16. minuti na semaforu pisalo još uvijek vrlo obećavajućih 5:1.

Međutim, tada su Argentinci ubacili u brzinu više te do poluvremena jedne vrlo čvrste utakmice prvo smanjili na 9:7, ponajviše na krilima Federica Fernandeza, a u nastavku dvoboja južnoamerički je predstavnik upotpunio preokret.

Pri vodstvu 10:9 za Slovake Federico Vieyra započeo je seriju 5:0, a Argentinci stečenu prednost više ni u jednom trenutku nisu dovodili u pitanje, a kamoli ispuštali iz ruku. Na kraju su slavili sigurnih 23:18.

Fernandez je bio prvo ime susreta s devet postignutih pogodaka, dok je Diego Simonet dodao pet. Kod Slovaka su po četiri pogotka postigli Tomaš i Martin Stranovsky te Daniel Valo, no taj će im učinak biti slaba utjeha, pogotovo uz saznanje da im je ponajbolji suigrač morao biti vratar Richard Štochl s 12 obrana.