SP 2011. - Skupina A, 3. kolo, 17.01.2011, 20:30 h
Francuska 41:17 Bahrein
Bahrein

Francuzi bez napora

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 17.01.2011.

Laku je zadaću, baš kao i Hrvatska, u susretu trećeg kola imala i francuska selekcija. Bahrein je poražen s 41:17, a najveći je pljesak zaradio raspoloženi Karabatić...

Francuska je nakon Tunisa i Egipta na rezervu svladala i Bahrein i u četvrtak je očekuje pravi početak Svjetskog prvenstva. Jedino otvoreno pitanje u dosadašnja tri okršaja bilo je s koliko će pogodaka razlike slaviti Onestin kadar.

Do četvrte minute i 4:3 za Francusku azijski se predstavnik držao na minimalnoj razlici i za pogodak uzvraćao jednakom mjerom, no potom je uslijedio prvi ozbiljni pad i Karabatić, Joli i društvo postižu šest pogodaka u nizu i bez imalo napora prednost rezultat dižu na 10:3. Igrala se 13. minuta.

I od 20. do 24. minute odmarali su se bahreinski ofenzivci te aktualnim prvacima i prvim favoritima i ovoga Prvenstva nije bilo teško podići prednost na +10. Do kraja isteka prvih pola sata prednost se dodatno povećala i na odmor se otišlo s očekivanom osjetnom razlikom - 23:10.

Onesta je protiv Bahreina odlučio odmarati Thierryja Omeyera, a upravo je sjajni francuski čuvar mreže prije dvoboja trećeg kola kao najveće zadovoljstvo istaknuo malen broj primljenih pogodaka u do sada odigranim susretima. U nastavku su reprezentativci Ulrika Kirkelyja mogli težiti tek tome da postignu više od 20 pogodaka i time barem malo naruše francuski učinak.

Joli i Karabatić i u nastavku su predvodili u broju pogodaka, a potonji je neuspjelom kontrom u 43. minuti uspio nasmijati svog izbornika, ali i kreirati jedno od većih protivničkih slavlja. Kada je u pitanju igra azijske momčadi u napadu, većinu šuteva zaustavljena je i prije dolaska do Karabouea - pored francuskog bloka teško su pronalazili put do protivničkog vratara.

Posebno se to osjetilo od 37. do 48. minute koliko je dugo na semaforu uz Bahrein stajalo 13 postignutih pogodaka. Guillaume Joli deset minuta prije kraja postavlja 20 pogodaka prednosti, no u idućem pokušaju, samo dvije minute kasnije daje priliku za slavlje i bahreinskog čuvara mreže.

Sébastien Bosquet mogao bi iz ove utakmice izaći kao jedini gubitnik u redovima pobjedničkog sastava. Zbog ozljede skočnog zgloba uz pomoć suigrača napustio je parket u 53. minuti.

U drugome dijelu utakmice rukometaši Bahreina uspjeli su postići tek sedam pogodaka i tako se zaustavili na njih 17 ukupno, dok su Francuzi svoj učinak povećali za 41 precizan šut.