SP 2011. - Skupina B, 3. kolo, 17.01.2011, 19:10 h
Norveška 33:27 Austrija
Austrija

Norveškoj druga pobjeda

Josip Piršljin • ponedjeljak, 17.01.2011.

Rukometaši Norveške upisali su svoju drugu pobjedu u skupini B na Svjetskom prvenstvu. Svladali su reprezentaciju Austrije rezultatom 33:27, te se izjednačili na drugom mjestu s Mađarskom.

Norveška se u Linköpingu bez većih poteškoća obračunala s Austrijom. Osim malo slabijeg početka, Norvežani su kroz čitavu utakmicu igrali bolje i kontrolirali rezultat. Austrijanci su pružili dobar otpor, no nisu mogli parirati iskusnijim suparnicima, te su nakon razočaravajućeg poraza od Japana bez bodova ostali i u susretu s Norvežanima.

Izabranici Magnusa Anderssona odlično su ušli u utakmicu. Pogocima Božovića, Webera i Schlingera već u četvrtoj minuti poveli su s 3:0. Ipak, ubrzo nakon pada u zaostatak od tri gola, Norvežani se dižu i u 11. minuti izjednačuju rezultat na 4:4.

Nedugo nakon poravnanja Norveška prelazi u vodstvo koje ne ispušta sve do kraja dvoboja. Već u 16. minuti odlaze na četiri pogodaka prednosti (9:5), a do konca prvog poluvremena još više povećavaju tu razliku.

Dvije minute prije kraja pogotkom iz sedmerca Havard Tvedten dovodi svoju ekipu na šest golova viška, a prije odlaska na predah Konrad Wilczynski uspijeva smanjiti na 16:11, također udarcem sa sedam metara. Unatoč dobrom startu, Austrijanci nisu imali odgovor na brze napade protivnika.

Momčad Roberta Hedina početkom nastavka nije dopuštala Austrijancima da se ozbiljnije približe, te su svoju prednost uspješno održavali. Austrijski rukometaši su tek jednom uspjeli smanjiti na tri zgoditka razlike (16:13), ali više od toga nisu mogli.

Igrači Norveške u 36. minuti ponovno povećavaju svoje vodstvo na plus šest kada je zabio nezaustavljivi Tvedten, a najveću prednost na utakmici imali su u 54. minuti kada je strijelac za 30:23 bio Borge Lund. Austrija je do kraja susreta uspjela postići još četiri zgoditka tako da je krajnji rezultat iznosio 33:27.

Najefikasniji strijelac ovog dvoboja, a ujedno i igrač utakmice bio je Tvedten s deset postignutih golova, dok je za Austriju najbolji bio Božović sa šest pogodaka. U sljedećem kolu Norveška igra s Brazilom, a Austrija s Islandom.