SP 2011. - Skupina C, 3. kolo, 17.01.2011, 20:15 h
Danska 35:27 Srbija
Srbija

Danska dokazala kvalitetu

Damir Žbulj • ponedjeljak, 17.01.2011.

Najbitniji susret u dosadašnjem dijelu rukometnog turnira skupine C odigrali su Srbija i Danska. Bio je to prvi u nizu dvoboja u našoj skupini koji će odlučivati o prijenosu bodova u iduću fazu natjecanja.

Poveli su danski rukometaši golovima Eggerta, s krila i Rene Toft Hansena, s crte, ali Srbi preko Ilića, Vujina te Nikčevića iz protunapada okreću rezultat u osmoj minuti u svoju korist.

Izjednačeni susret nastavlja se i nastavku prvog poluvremena, igra se gol za gol, a na početku 17 minute rezultat je 7:7. Rnić, s dva pogotka u tom razdoblju, drži srpsku prednost na jednom pogotku, ali Danci golovima Sondergaard Sarupa i Toft Hansena ponovno prednost okreću na dansku stranu.

Mladen Bojinović, kojeg je srpski izbornik Vuković prijavio za večerašnji susret, svoj prvijenac na turniru postiže u 24. minuti, za 11:11. Međutim, u iduće dvije minute Danci rade seriju 3:1 te golovima Lindberga i Boesena odlaze na 14:12.

U posljednju minutu prvog dijela ulazi se prednošću danske reprezentacije 15:13, isključen je Srbin Vilovski, ali Rnić uspijeva smanjiti prednost na samo pogodak zaostatka. Ipak, deset sekundi prije kraja prvog poluvremena Mikkel Hansen postiže zgoditak, za 16:14, rezultat kojim se odlazi na odmor. Lindberg je u prvih 30 minuta postigao četiri pogotka, dok su Mikkel Hansen, Toft Hansen i Eggert dodali po tri. U srpskim redovima najučinkovitiji je bio Vujin sa četiri pogotka, a Ilić je bio precizan tri puta.

Nastavak susreta bolje otvaraju danski rukometaši, koriste isključenje Toskića u 33. minuti te golovima Boesena i Sondergarda dižu prednost na plus četiri, u 34. minuti bilo je 20:16. U idućim minutama prednost ponovno raste, Rasmussen brani udarce Vujinu i Iliću, a Danci golom Lauge Schmidta vode 23:18.

Dva pogotka u nizu za Srbiju postižu Marković i Ilić pa se prednost Danske u 44. minuti 'topi' na tri razlike, a u 47. minuti Stojković smanjuje na samo minus dva, za 25:23.

Ipak, u posljednjih deset minuta susreta, uz dva topovska udarca Mikkela Hansena te pogodak veterana Larsa Christiansena s crte, ulazi se opipljivom danskom prednošću 28:23. Gdje je stao Rasmussen, u posljednjim minutama nastavlja drugi danski vratar Niklas Landin Jacobsen, brani nekoliko udaraca srpskih rukometaša, a Kasper Nielsen diže prednost na plus šest.

U posljednjih pet minuta ulazi se prednošću danske reprezentacije od pet razlike, a isključenje Stojkovića u napadu, zbog udaranja laktom, četiri minute prije kraja, riješilo je svaku dvojbu oko pobjednika ovog susreta. Danci su golovima Sondergaarda, Lindberga i Mikkela Hansena, najboljeg pojedinca dvoboja, dokrajčili Srbe i postavili konačan rezultat utakmice na 35:27.

U redovima pobjednika istaknuo se Mikkel Hansen s deset postignutih pogodaka, dok je Lindberg pridodao još sedam. Srpsku reprezentaciju predvodili su Vujin sa sedam golova i Ilić sa šest, što nije bilo dovoljno da se ozbiljno zaprijeti danskim rukometašima.