SP 2011. - Skupina I, 3. kolo, 25.01.2011, 16:15 h
Njemačka 25:35 Norveška
Norveška

Norveška lako protiv Njemačke

Mirza Seferagić • utorak, 25.01.2011.

Norveška reprezentacija je pobjedom okončala svoj nastup u drugom krugu, a sjajnom su igrom slavili protiv Njemačke s 35:25.

Norveška je došla do svoje jedine pobjede u drugom krugu svladavši Njemačku uvjerljivije nego su to svi očekivali. Vjerojatno niti izbornik Norvežana Robert Hedin nije očekivao ovakvu laganu pobjedu dok je Heiner Brand na drugoj strani imao razloga za nezadovoljstvo.

Prvih dvadesetak minuta utakmice proteklo je u izjednačenoj borbi, a onda su se Norvežani počeli odvajati te su u 20. minuti poveli s 10:8 golom Havarda Tvedtena iz sedmerca. Pet minuta poslije imali su već i pet pogodaka viška kada je opet Tvedten pogodio za 15:10, a nakon toga se Nijemci više nisu mogli vratiti u susret.

U drugom su poluvremenu Norvežani nastavili u istom ritmu te se njihova prednost konstantno povećavala. U 43. minuti golom Erlenda Mamelunda poveli su s, do tada, najvećih +6 (24:18), a nedugo potom i s 27:20, pa je jedino ostalo vidjeti s kojom će razlikom na kraju slaviti Skandinavci.

Konačnih 35:25 postavio je Einar Koren dvadesetak sekundi prije kraja, pa su tako Norvežani ostvarili i jedinu pobjedu u drugom krugu s kojom su, sudeći po slavlju nakon utakmice, bili i više nego presretni.

Do pobjede su ih odveli Tvedten s osam pogodaka, a odličan je bio i Christoffer Rambo sa sedam golova dok je fenomenalan na golu bio Steinar Ege sakupivši 21 obranu.

Kod Nijemaca je najbolji bio Michael Kraus sa šest pogodaka dok su Adrian Pfahl, Holger Glandorf, Christian Sprenger te Lars Kaufmann (11 potrošenih lopti) upisali svaki po četiri pogotka.