SP 2011. - Skupina I, 3. kolo, 25.01.2011, 20:15 h
Francuska 34:28 Island
Island

Francuska dodala nove bodove

Mihaela Bradovski • utorak, 25.01.2011.

Nakon što je jučer osigurala nastup u polufinalu, reprezentacija Francuske drugu je fazu Svjetskog prvenstva zaključila sa sve tri pobjede. Island je svladan sa šest pogodaka razlike, a još su jednom sjajni bili vratari Karaboue i Omeyer...

Iako je prije početka drugog kruga utakmica između Francuske i Islanda bila označena kao jedna od najatraktivnijih, obje su je momčadi dočekale kao rezultatski nebitnu. Islandu su na putu do polufinala presudila dva prethodna poraza, dok je francuska vrsta završnicu osigurala dan ranije. Međutim, aktualni prvaci kao protivnici na kojima mogu popraviti dojam iz spomenutih neuspješnih dvoboja Islanđanima su bili velika motivacija.

Francuska je s pogocima krenula tek početkom pete minute, kada je za 1:2 pogodio Karabatić. Sjajan je do tada, pa sve do izlaska u drugom dijelu bio francuski čuvar mreže Daouda Karaboue koji je već u prve tri minute upisao jednako toliko obrana. Bez obzira na njegov niz Island je vodio sve do spomenute pete minute, a tada se Onestina momčad javila sa svojim ekspresnim pogocima i prvim pravim nizom. S 1:3 Francuzi su u šest minuta stigli do 7:3 - posebno su raspoloženi bili Accambray i Barachet.

S druge strane, napromašivao se Aron Palmarsson i Gudmunduru Gudmundssonu nije preostalo ništa drugo već da zatraži minutu odmora. Nakon nje stiže prvi islandski pogodak nakon sušnih sedam minuta, u strijelce se za zaostatak od tri pogotka upisao Petersson. Sve nakon desete do posljednjih pet minuta prvoga dijela igralo se uglavnom pogodak za pogodak i Francuska je bez većih problema uspjela zadržavati razliku od dva, odnosno tri pogotka. No završnica prvoga dijela pripala je islandskim reprezentativcima.

U negativnu seriju promašaja ušao je Cédric Sorhaindo, dok su s druge strane islandski šuteri bili precizni i u posljednju se minutu ušlo s rezultatom 15:13. Imali su Islanđani i priliku da s linije sedam metara dođu na minimalan zaostatak i odlično raspoloženi krenu na odmoru, no promašaj, a zatim pogodak Karabatića sa sirenom znači i konačnih 16:13 nakon prvih pola sata.

Drugo poluvrijeme Island je započeo s novom loptom iza leđa svog vratara, ali i s crvenim kartonom Jakobssona i u idućim minutama Francuzima nije bilo teško stići do prednosti od pet pogodaka. U 37. minuti činilo se kako će prednost još ponešto povećati; islandski je sastav u razmaku od deset sekundi zaradio dva isključenja, no upravo su to bile minute koje su njihove navijače digle na noge.

U te dvije minute ušli su islandski rukometaši s rezultatom 22:15, a iz njih izašli bogatiji za dva pogotka, od kojih je posebno efektan bio onaj Sigurdssona koji se uspio prošetati kroz cijelu francusku obranu. Francuska pak, s dva igrača više, nije uspjela uspješno okončati niti jedan od svoja tri napada. Ipak, koliko god Gudmundssona i njegove igrače veselio ovaj mini period, na vrata Francuske stao je Omeyer i nova je serija mogla započeti.

12 minuta prije kraja Karabatić je postavio novih +5, a na istoj, za pogodak manjoj, odnosno većoj razlici igralo se sve do kraja susreta. Tek je u završnici jedno nepotrebno isključenje zaradio Didier Dinart. Za konačnih 34:28 u posljednjoj su se minuti pobrinuli Omeyer i Abalo.