SP 2011. - Skupina I, 3. kolo, 25.01.2011, 18:30 h
Španjolska 30:24 Mađarska
Mađarska

SP 2011: Španjolci dobili i Mađare

Mario Glasnović • utorak, 25.01.2011.

U posljednjem kolu skupine I odigrana je utakmica između Mađarske i Španjolske. Španjolci su već ranije osigurali polufinale, dok je Mađarima bila potrebna pobjeda za mjesto koje vodi u dodatne kvalifikacije za Olimpijske igre. Furija nije dopustila iznenađenje te je pobijedila rezultatom 30:24.

Španjolci su u utakmicu krenuli furiozno, u prvih desetak minuta su već imali prednost od četiri pogotka razlike. Bilo je to pri vodstvu Španjolske od 8:4, najviše zahvaljujući Raulu Entrerriosu koji je upisao čak pet asistencija i jedan pogodak.

U tome periodu najprecizniji igrači su bili Gábor Csaszar s dva pogotka kod Mađarske i Julen Aguinagalde koji je bio najprecizniji u redovima Španjolaca.

No, Mađari se ne predaju i rade seriju od tri uzastopna pogotka te se približavaju Španjolcima na -1. Zadnjih deset minuta su Španjolci održavali razliku na dva pogotka razlike. A tek pred kraj poluvremena nakon isključenja Garcije, mađarski rukometaši izjednačuju rezultat pogotkom Pétera Gulyasa. Na odmor se otišlo s rezultatom 13:13.

Početak drugog poluvremena pružio je istu sliku kao i u prvome dijelu. Španjolska opet kreće "punim gasom". Nakon što je kod Mađara isključen Ferenc Ilyes , Španjolci koriste igrača više i u pet minuta postižu četiri pogodaka te povisuju prednost na 17:13. Opet se asistencijama istaknuo Entrerrios, dok su strijelci bili Iker Romero iz sedmerca, Albert Rocas, Joan Canellas i Virian Morros.

Španjolci bez problema održavaju prednost, iako su Mađari nekoliko puta zaprijetili i došli na dva pogotka razlike. U 50. minuti Španjolska prvi puta ima +5 i time postaje jasno da iznenađenja neće biti. Španjolci su na krilima Romera, koji je u tri minute postigao isto toliko golova, mirno ušli u završnicu utakmice. Na kraju je rezultat bio 30:24 za Španjolsku.

Najefikasniji u redovima Španjolaca bio je Iker Romero s devet golova, dok su Mađare predvodili Szabolcs Zubai s pet i Mate Lekai s četiri pogotka.

Mađari su porazom ostali na četiri boda i ostaju četvrti u skupini, a Island će s Hrvatskom u borbu za 5. mjesto. Island je još u skupni "razbio" Mađarsku tako da ima prednost u poretku za treće mjesto pred Mađarima.