SP 2011. - Skupina II, 3. kolo, 25.01.2011, 20:15 h
Srbija 26:25 Argentina
Argentina

SP 2011: Srbi jedva do dva boda

Mirza Seferagić • utorak, 25.01.2011.

Reprezentacija Srbije slavila je u utakmici protiv Argentine s 26:25, a Argentinci su u posljednjem napadu propustili priliku doći do boda.

U drugoj polovici prvog poluvremena Srbi su stvorili solidnu prednost od četiri pogotka (14:10, pa i 15:11), no potom su dopustili sjajnim Argentincima da serijom 6:1 potpuno preokrenu rezultat.

Tako su Argentinci u 35. minuti golom Andresa Kogovseka poveli sa 17:16. Desetak minuta kasnije Južnoamerikanci su došli u prednost od dva gola (21:19) kada je Diego Simonet rasparao mrežu Dragana Marjanca. Imali su potom Argentinci i napad za povećanje vodstva, no prekršajem u napadu ta je prilika otišla u nepovrat.

Argentina je držala to vodstvo do 51. minute, a onda je krenula serija Srbije 4:1 kojom su otišli na 25:23. Momir Ilić je minutu i pol prije kraja utakmice postigao lijep pogodak za 26:24, a petnaestak sekundi kasnije na gol zaostatka smanjio je Federico Fernandez iz sedmerca.

Srbi su u idućem svom napadu odigrali vrlo loše te su dali priliku Argentincima da u posljednjem napadu dođu do boda. Uveli su Južnoamerikanci i igrača-golmana, no udarac Diega Simoneta otišao je preko gola Srbije, pa su tako izabranici Veselina Vukovića došli do teško izborena dva boda.

Kod Srba je najbolji bio Ilić sa šest pogodaka isto kao i Marko Vujin, no Vujin je potrošio čak 14 lopti. Rajko Prodanović dodao je četiri gola uz stopostotan šut.

Argentince su predvodili Fernandez i Kogovsek s po pet pogodaka dok je sjajan na golu bio i Matias Schulz s 18 obrana.