SP 2011. - Skupina II, 3. kolo, 25.01.2011, 20:15 h
Danska 27:24 Švedska
Švedska

Revija pripala Dancima

Martina Oštrić • utorak, 25.01.2011.

U vrlo miroljubivoj i dobrosusjedskoj utakmici koja nikom zapravo nije nosila ništa, reprezentacija Danske, puno lakše nego što to rezultat sugerira, pobijedila je Švedsku, 27:24, i tako sa stopostotnim učinkom ide u polufinale. Švedskoj ova revijalna utakmica nije ništa donijela, ali ni odnijela...

I Danska i Švedska svoj su plasman u drugi krug izborili prije posljednjeg kola, stoga njihova međusobna utakmica nije bila od velikog značenja. Jedino što je moglo promijeniti stanje na tablici je švedska pobjeda s više od 15 golova razlike.

U ovoj miroljubivoj utakmici punoj atraktivnih poteza i lakih golova švedska reprezentacija je povela. No vodstvo im nije trajalo predugo, jer su Danci vrlo brzo vratili rezultat na početak. Uz povremeno odstojanje od jednog do dva gola, prvih je 20 minuta bilo vrlo izjednačeno.

U posljednjih su se desetak minuta Danci odvojili, a prednost je iz minute u minutu rasla. Do kraja poluvremena je narasla i na šest pogodaka prednosti, te se na odmor otišlo rezultatom 17:11.

Danski izbornik uoči susreta izjavio je kako će svejedno ići na pobjedu, jer "nema smisla igrati ako se ne želi pobijediti", no kazao je i kako neće biti na sto posto svojih mogućnosti.

U drugom je dijelu Danci su nastavili tući po susjedima. Vodstvo je dostizalo i do sedam pogodaka prednosti, no krajem utakmice došlo je do očekivanog opuštanja. Posljednji danski gol djelo je Larsa Christiansena u 56. minuti, nakon čega se momčad Urlika Wilbeka više nije previše mučila u napadu. Švedska je, s druge strane, pogađala Landinovu mrežu još tri puta, za konačnih 27:24.